صابون شیر ، انواع و مزایای استفاده از آن ها


parsa مهر 20, 1401 5 دقیقه مطالعه
صابون شیر ، انواع و مزایای استفاده از آن ها

با مجله خبری ایشومر در سلامت همراه باشید:

صابون شیر ، انواع و مزایای استفاده از آن ها

صابون شیر صابونی است که حاوی نوع خاصی از شیر است ، این شیر می تواند شیر بز و یا شیر نارگیل باشد.

به طور معمول از شیر بز برای تهیه صابون شیر استفاده می شود اما می توان به جای آن از شیر نارگیل نیز استفاده کرد.

این صابون ها به روشی که بیشتر انواع  تجاری تهیه می شوند، تهیه نمی شوند زیرا فقط حاوی مواد طبیعی هستند ، اگر صابون های شیمیایی باعث مشکلات یا تحریکات پوستی شوند، نوع شیری آن می تواند جایگزین مناسبی برای شما باشد.

افرادی که از آلرژی ها و مشکلات پوستی از جمله اگزما یا پسوریازیس رنج می برند ممکن است صابون شیری را تسکین دهنده تر از سایر انواع آن بدانند .

این صابون ها حاوی گلیسیرین هستند که به دلیل جذب طبیعی آب ، به حفظ رطوبت پوست معروف هستند ، گلیسیرین می تواند پوست را نرم و تسکین دهد و احتمال بروز مشکلات پوستی در آینده را نیز کاهش دهد.

 

مجله خبری ایشومر -شیر-،-انواع-و-مزایای-استفاده-از-آن-ها-300x300 صابون شیر ، انواع و مزایای استفاده از آن ها سلامت و پزشکی  ویژگی مزایا صابون شیری صابون شیر صابون انواع

 

با مجله خبری ایشومر در سلامت همراه باشید:

برخی از انواع شیری فاقد عطر هستند که برای پوست های حساس نیز استفاده می شوند ، همچنین برای پوست حساس نوزاد استفاده آن بی خطر است.

صابون شیر بز مناسب برای رفع جوش و آکنه از روی پوست

آکنه یا جوش یک بیماری پوستی ناخوشایند است که می تواند منجر به جوش های پوستی پر از چرک شود ، صابون معمولی ممکن است چربی طبیعی پوست را از بین ببرد و به دلیل خشن بودن آن، می تواند این جوش ها را نیز تحریک کند و شدت شیوع آنها را افزایش دهد.

صابون شیر بز حاوی پروتئین های طبیعی است که می تواند باکتری های مولد آکنه را بدون از بین بردن روغن های ضروری از بین ببرد. این روغن ها مهم هستند زیرا از پوست و منافذ محافظت می کنند و احتمال انسداد منافذ را کاهش می دهند.

روغن های ضروری را می توان به صابون شیر بز اضافه کرد تا قدرت آن را افزایش دهد. بسته به روغن مورد استفاده، این محصولات می تواند اثرات متفاوتی بر روی پوست ایجاد کنند.

افزایش عصاره مرکبات می تواند به افزایش انرژی کمک کند و عصاره اسطوخودوس می تواند اثر آرامش بخشی را بر روی پوست شما داشته باشد، به طور معمول این روغن های اضافه شده باعث تحریک پوست یا ایجاد جوش های پوستی نمی شوند زیرا در خالص ترین شکل خود استفاده می شوند.

با مجله خبری ایشومر در سلامت همراه باشید:

صابون شیر نارگیل

صابون شیر نارگیل جایگزین دیگری برای افراد با پوست حساس است، اما کمی با شیر بز متفاوت است. به طور کامل پوست را تمیز می کند اما حاوی مقدار زیادی اسیدهای چرب است که می تواند پوست را آبرسانی کند.

شیر نارگیل حاوی ویتامین E و لایه بردار طبیعی است. ویتامین E می تواند به ترمیم پوست آسیب دیده کمک کند و همچنین راه خوبی برای جلوگیری از پیری زودرس پوست است. این ویتامین مهم دارای خواص آنتی اکسیدانی است که با رادیکال های آزاد و اثرات مضر آلودگی، سیگار کشیدن و آسیب های خورشید مبارزه می کند.

برچسب‌ها :

One thought on “صابون شیر ، انواع و مزایای استفاده از آن ها”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*