اپل و عملیات جستجوی هواپیمای مفقودی مالزی


mehrdad شهریور 1, 1396 دقیقه مطالعه
اپل و عملیات جستجوی هواپیمای مفقودی مالزی

مشاور حقوقی ارشد اپل در پاسخ به درخواست مجلس نمایندگان این کشور در مورد شرایط اضطراری اظهار داشت که این شرکت در عملیات جستجوی هواپیمای مفقودی مالزی (پرواز شماره 370) مشارکت نموده است.

در این جلسه رسیدگی، کدریک ریچموند یکی از نمایندگان مجلس از بروس سوول وکیل ارشد اپل سوال کرد که این شرکت چطور می تواند شرایط اضطراری فرضی را مدیریت نماید و برای نمونه به سناریوی انفجار یک بمب اتمی از طریق آیفون اشاره نمود.

مجله خبری ایشومر اپل-عملیات-جستجوی-هواپیمای-مفقودی-مال-300x200 اپل و عملیات جستجوی هواپیمای مفقودی مالزی تكنولوژی نوآوری

سوول نیز که به نمایندگی از اپل در آن جلسه حضور داشت اظهار داشت که این شرکت تلاش خواهد کرد «تمامی داده های مربوط به آن آیفون را گردآوری کند» و همکاری های قبلی اپل با سازمان های دولتی را یاد آور شد و به جستجو برای یافتن یک کودک گم شده و کمک به اف بی آی بعد از مفقود شدن هواپیمای خطوط هوایی مالزی در سال 2014 اشاره نمود.

سوول در جلسه رسیدگی به این موضوع اظهار داشت: وفتی هواپیمای خطوط هوایی مالزی از صفحه راداری محو شد، ظرف یک ساعت از زمان اعلام مفقود شدنش، اپراتورهای اپل با شرکت های مخابراتی سرتاسر دنیا، خطوط هوایی و اف بی آی وارد همکاری شدند تا از این طریق، موقعیت هواپیما را شناسایی کنند.

وی در ادامه وعده داد که اپل از تمامی «تدابیر امنیتی» موجود استفاده خواهد کرد تا در شرایط مثال زده شده توسط ریچموند مفید واقع شود.

لازم است اضافه نماییم که در جریان این جلسه، از سوول در مورد مواضع اپل در خصوص رمزنگاری نیز سوال می شد. محض اطلاع تان باید بگوییم که این شرکت همچنان به خاطر ممانعت از رمزگشایی آیفون سید رضوار فاروق، تیرانداز حادثه تروریستی سن برناردینو، با اف بای اختلاف دارد.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*