چهارمین فراخوان بزرگ کتاب گرافیک سال بابان


admin دی 5, 1395 دقیقه مطالعه
چهارمین فراخوان بزرگ کتاب گرافیک سال بابان

 

مسابقات و جشنواره های هنری را دنبال کنید در مجله خبری ایشومر :

 

فراخوان کتاب گرافیک سال بابان برای اولین بار در سال 1392 به ابتکار انتشارات بابان بنیان گذاری و منجر به استقبال کم نظیری شد.

 

 

مجله خبری ایشومر baban-mag-eshomer-300x200 چهارمین فراخوان بزرگ کتاب گرافیک سال بابان مسابقات داخلی مسابقات هنری  گرافیک کتاب فراخوان سال بزرگ بابان

حسن یاقوتی، هادی دانش، لیلا رفاهی، علی خلیلی فر و سحر فتح الهی به عنوان داوران این رویداد معرفی شده اند.

چهارمین فراخوان 7 بخش پوستر، جلد کتاب، نشانه، نقاشی، تصویرسازی، ژاسی و بخش آزاد را شامل می شود.

-تمامی هنرمندان، دانشجویان و هنرآموزان هنرستان ها می توانند در در تمامی بخش های این فراخوان شرکت کنند. – آثار منتخب همراه با نام و نام خانوادگی هنرمند در کتاب درج خواهد شد. – حدود 30% درصد از هزینه  تولید کتاب ها از سوی شرکت کنندگان که آثارشان تأیید شده دریافت خواهد شد. – کتاب سال گرافیک بابان به افرادی که بیش از 5 اثرشان در کتاب چاپ شود به طور رایگان اهدا خواهد شد. همچنین به افرادی که بیش از 2 اثر آن ها در این مجموعه منتشر شود 50% و و کمتر از 2 اثر 30% تخفیف تعلق خواهد گرفت. – به تمامی افراد شرکت کننده از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گواهی ثبت آثار اهدا خواهد شد. – رزومه تمامی شرکت کنندگان به همراه ژس پرسنلی، نام و نام خانوادگی به چاپ خواهد رسید. ( ارسال ژس و روزمه پس از داوری آثار اطلاع رسانی می شود). – شرکت در فراخوان به منزله پذیرش تمام شرایط فراخوان است.

پوستر

هر شرکت کننده حداکثر 7 پوستر می تواند ارسال کند (تکنیک و موضوع آزاد است) فایل هر اثر با این مشخصات ارسال شود: 300dpi،jpeg، CMYK یا grayscale، اندازه ضلع بزرگ: حداکثر 15 سانتی متر، فایل آثار روی CD و یا از طریق ایمیل ارسال شود. فایل های پوستر در یک فلدر جداگانه با نام پوستر ارسال شود و چنانچه پوسترها نیاز به توضیح جانبی دارد متن توضیحات در قالب فایل ورد ارسال شود.

جلد کتاب

هر شرکت کننده حداکثر 7 جلد کتاب می تواند ارسال کند (تکنیک و موضوع آزاد است) طراحی جلد کتاب به همراه عطف و پشت جلد ارسال شود محصولاتی (مانند لوح فشرده، برشور، کاتالوگ و  6) نیز در این بخش قرار می گیرد. فایل هر اثر با این مشخصات ارسال شود: 300dpi،jpeg، CMYK یا grayscale، اندازه ضلع بزرگ: حداکثر 15 سانتی متر، فایل آثار روی CD و یا از طریق ایمیل ارسال شود. فایل های جلد کتاب در یک فلدر جداگانه با نام جلد کتاب ارسال شود چنانچه جلدها نیاز به توضیح جانبی دارد متن توضیحات در قالب فایل ورد ارسال شود.

نشانه و طراحی فونت

هر شرکت کننده حداکثر 7 نشانه یا 7 طراحی فونت می تواند ارسال کند (تکنیک و موضوع آزاد است) پیکتوگرام ها (به هر تعداد) فقط یک اثر محسوب می شود. نشانه هایی که تک رنگ طراحی شده ، به رنگ مشکی (grayscale) ارسال شود (تک رنگ ها مشکی چاپ می شوند) فایل آثار روی CD و یا از طریق ایمیل ارسال شود فایل هر اثر با این مشخصات ارسال شود: 300dpi،jpeg، CMYK یا grayscale، اندازه ضلع بزرگ: حداکثر 10 سانتی متر، فایل های نشانه در یک فلدر جداگانه با نام نشانه ارسال شود. فایل های مربوط به پیکتوگرام ها شامل چند فایل می شود، در یک فولدر جداگانه قرار داده شده – توضیحات مربوط به هر نشانه در قالب فایل ورد ارائه و ارسال شود.

نقاشی

در این بخش هر شرکت کننده فقط 7 اثر می تواند ارسال کند (تکنیک و موضوع آزاد است) فایل آثار روی CD و یا از طریق ایمیل ارسال شود فایل هر اثر با این مشخصات ارسال شود: 300dpi،jpeg، CMYK یا grayscale، اندازه ضلع بزرگ: حداکثر 16 سانتی متر، فایل های نقاشی در یک فلدر جداگانه با نام نقاشی ارسال شود. توضیحات مربوط به هر نقاشی در قالب فایل ورد ارسال شود.

تصویرسازی

هر شرکت کننده حداکثر 7 تصویرسازی می تواند ارسال کند (تکنیک و موضوع آزاد است) فایل آثار روی CD و یا از طریق ایمیل ارسال شود. فایل هر اثر با این مشخصات ارسال شود: 300dpi،jpeg، CMYK یا grayscale، اندازه ضلع بزرگ: حداکثر 16 سانتی متر. فایل های تصویرسازی در یک فلدر جداگانه با نام تصویرسازی ارسال شود.

عکاسی

هر شرکت کننده حداکثر 7 عکس می تواند ارسال کند (تکنیک و موضوع آزاد است) فایل آثار روی CD و یا از طریق ایمیل ارسال شود. فایل هر اثر با این مشخصات ارسال شود: 300dpi،jpeg، CMYK یا grayscale، اندازه ضلع بزرگ: حداکثر 16 سانتی متر، فایل های عکاسی در یک فلدر جداگانه با نام عکاسی ارسال شود. چنانچه مایل هستید توضیحات مربوط به هر عکس شامل: زمان و مکان عکاسی، نام و نوع دوربین و  6 در قالب فایل ورد ارائه و ارسال شود.

بخش آزاد

کتاب، نشریه، بروشور، اوراق اداری، هدایای تبلیغاتی، تندیس، بیلبرد، استند، طراحی خودور، طراحی نما بسته بندی و  6 فایل هر اثر با این مشخصات ارسال شود: 300dpi،jpeg،CMYK یا grayscale، اندازه ضلع بزرگ: حداکثر 16 سانتی متر فایل های بخش های آزاد در یک فلدر جداگانه با نام بخش های آزاد ارسال شود. مشخصات کتاب : – آثار پذیرفته شده در 7 بخش، با نام و نام خانوادگی خود افراد منتشر خواهد شد. – قطع کتاب  وزیری یا رحلی می باشد | وزیری (25 در 17?5) | رحلی (21 در 30) – کاغذ و مقوای مصرفی کتاب، با کیفیت مرغوب (موجود در بازار کاغذ) انتخاب خواهد شد. – کتاب  به زبان فارسی منتشر می شود. – صفحات متن کتاب  به شیوه های چهار رنگ، تک رنگ مشکی نحوه ارسال آثار – تمام آثار متقاضی شرکت و مشخصات شرکت کننده روی فقط 1 CD یا DVD با پست پیشتاز، یا از طریق ایمیل به پست الکترونیکیbaban.farakhan@gmail.com ارسال شود.

نکات مهم

– مشخصات شرکت کننده (نام، نام خانوادگی، شماره تلفن همراه، سال تولد، دانشگاه محل تحصیل، نشانی وب و ایمیل) در یک فلدر جداگانه قرار داده شود. نام، نام خانوادگی و شماره تلفن همراه قید شود تا در موارد ضروری به شرکت کننده اطلاع داده شود.

– پس از ارسال آثار، از طرف انتشارات بابان پیامک یا ایمیل، مبنی بر رسیدن ایمیل به شرکت کنندگان ارسال خواهد شد.

جوایز

پس از چاپ و آماده سازی کامل چهارمین کتاب گرافیک سال بابان، آثار ارسال شده مجدداً داوری و به 3 نفر برگزیده به انتخاب داوران جوایز نفیس اهدا خواهد شد. همچنین به 5 نفر دیگر با انتخاب انتشارات بابان و شرکت کنندگان گواهی ثبت آثار اهدا خواهد شد. -جایزه نفر اول 6 میلیون ریال به اضافه اهدا رایگان کتاب، دیپلم افتخار وگواهی ثبت آثار -جایزه نفر دوم 4 میلیون ریال به اضافه اهدا رایگان کتاب، دیپلم افتخار وگواهی ثبت آثار -جایزه نفر سوم 3 میلیون ریال به اضافه اهدا رایگان کتاب، دیپلم افتخار وگواهی ثبت آثار به تمامی شرکت کنندگان کتاب، دیپلم افتخار و گواهی ثبت آثار تعلق خواهد گرفت.

زمان بندی

از آنجا که پروسه انتشار کتاب علاوه بر مسائل تولید، نیازمند صدور مجوزهای لازم از سوی وزارت ارشاد و بخش فیپای کتابخانه ملی است، ممکن است تغییراتی در زمان بندی زیر پیش آید که از حدود اختیارات انتشارات بابان خارج است، در هر صورت این تأخیر و علت آن از طریق سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

تولید چهارمین کتاب گرافیک سال بابان4 بر این اساس زمان بندی شده است.

مهلت ارسال آثار: تا 1 دی 1395 انتخاب آثار و اعلام نتایج: هفته سوم دی ماه 1395 مهلت پرداخت هزینه: 30 دی ماه 1395 تهیه ماکت و ارسال برای صدور مجوزها: اسفند 1395 تولید فنی (لیتوگرافی و چاپ): اردیبهشت 1396 تولید فنی نهایی (صحافی): تیر یا مرداد 1396 (زمان به دلیل دریافت مجوزها و امور اداری که از عهده انتشارات خارج است قطعی نیست )

مراحل ارسال اثر

– ارسال آثار توسط شرکت کنندگان از طریق پست پیشتاز، یا از طریق ایمیل ارسال شود – انتخاب آثار و اعلام نتایج از طریق سایت انتشارات بابان و سامانه پیامک – پرداخت درصد مشارکت توسط شرکت کنندگان و تکمیل فرم (حدوداً بین 27 تا 32 هزار تومان که به دلیل نوسان قیمت کاغذ شاید هزینه ها تغییر کند ) -تولید هنری (تنظیم، تدوین و صفحه آرایی) کتاب  در آتلیه انتشارات بابان و ارسال برای وزارت ارشاد جهت اخذ مجوز کتاب – تولید فنی (لیتوگرافی، چاپ و صحافی) کتاب  – توزیع کتاب  در سراسر کشور

علاقه مندان می توانند آثار خود را به نشانی پستی نارمک، چهار راه تلفنخانه، خیابان نوروزی، خیابان مراد شمس، کوچه لاله، ساختمان لاله، پ 2، طبقه5 واحد 13 کد پستی 1647947144 انتشارات بابان و یا به پست الکترونیکیbaban.farakhan@gmail.com ارسال، همچنین از طریق نشانی اینترنتی: http://uplod.ir/ آپلود کنند.

ساعت کار دبیرخانه این رویداد از ساعت 9 تا 17 اعلام و تلفن های 021 77972868 نیز برای پاسخگویی به پرسش های شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است.

گفتنی است، طبق مقررات وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حمایت از مولفان و ناشران، هر گونه کپی از متن، طرح فراخوان، زمان برگزاری، نوع برگزاری فراخوان کتاب گرافیک سال بابان پیگرد قانونی خواهد داشت و تنها دانشگاه ها و سایت های خبری و هنری می توانند برای اطلاع رسانی از متن این فراخوان استفاده کنند. انتشارات بابان به صورت قانونی و حقوقی افراد سو استفاده گر را پیگرد خواهد کرد.

برای اطلاعات بیشتر به وب سایت زیر مراجعه فرمایید :

انتشارات بابان

برچسب‌ها :

One thought on “چهارمین فراخوان بزرگ کتاب گرافیک سال بابان”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*