کنار گذاشتن کراس فایر در درایور رادئون توسط AMD


shohreh مهر 3, 1396 دقیقه مطالعه
کنار گذاشتن کراس فایر در درایور رادئون توسط AMD

AMD به‌تازگی نسخه‌ی ۱۷.۹.۲ درایور رادئون را منتشر کرده است که استفاده از چینش چند کارت گرافیک سری وگا را برای کاربران ممکن می‌کند.

اما نکته‌ی جالب در این به‌روزرسانی نرم‌افزاری، استفاده نشدن از نام تجاری کراس‌فایر (Crossfire) است که ای‌ام‌دی سال‌ها از آن برای اعلام قابلیت استفاده هم‌زمان از چند کارت گرافیک استفاده می‌کرد.

با مجله خبری ایشومر همراه باشید :

یکی از مسئولان ای‌ام‌دی در پاسخ به نشریه‌ی PCWord، در رابطه با عدم استفاده از این نام اعلام کرده است که در دوران فعلی پیچیده‌ی چینش‌ چند کارت گرافیک، نام تجاری کراس‌فایر گزینه‌ی مطلوبی نیست و AMD‌ درصدد کنار گذاشتن آن است.

مجله خبری ایشومر کراس-فایر-در-درایور-رادئون-amd-300x200 کنار گذاشتن کراس فایر در درایور رادئون توسط AMD تكنولوژی نوآوری

روابط عمومی ای‌ام‌دی اعلام کرده است:

نام کراس‌فایر به این دلیل استفاده نشده است که در حقیقت این برند به دایرکت‌ایکس ۱۱ اشاره می‌کند.

اما در دایرکت‌ایکس ۱۲ ما از multi-GPU‌ به‌عنوان توانایی استفاده از چند کارت گرافیک استفاده کرده‌ایم.
ما به‌آرامی در حال کنار گذاشتن برند کراس‌فایر برای چینش‌های چندکارت‌گرافیکه هستیم.

حرکت اخیر ای‌ام‌دی در حذف برند کراس‌فایر کمی دور از ذهن بود؛ زیرا این برند در چند سال اخیر به‌خوبی جای خود را میان کاربران باز کرده بود و حتی بسیاری چینش چند‌ کارت‌ گرافیک را با نام کراس‌فایر می‌شناختند.

فناوری استفاده از چینش‌های چند کارت گرافیک در دایرکت‌ایکس ۱۱ و ۱۲ کاملا متفاوت است. توسعه‌دهندگان و بازی‌ساز‌ها نیز در این راستا باید قابلیت پشتیبانی از multi-GPU را به موتور‌های بازی‌سازی و عناوین خود اضافه کنند.

این روند تفاوت زیادی با دایرکت‌ایکس ۱۱ دارد و درحالی‌که از توانایی‌های بیشتری بهره‌ می‌برد، روند دشوارتری برای توسعه‌دهندگان به همراه دارد. ای‌ام‌دی در همین راستا با استفاده نکردن از این برند AMD سعی در تفهیم این موضوع به توسعه‌دهندگان و کاربران دارد.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*