کارمند شایسته را چگونه استخدام کنیم


admin آذر 24, 1395 دقیقه مطالعه
کارمند شایسته را چگونه استخدام کنیم

 

مجله خبری ایشومر 75628628_83392842afdef کارمند شایسته را چگونه استخدام کنیم داستان موفقیت موفقیت  معتبر مصاحبه مدارک متقاضی کلیدی کارمند شایسته سوالات استخدام

اعتماد به توانایی متقاضیان کار، برای رئیس شرکت سخت است. اما با پرسیدن سوال های کلیدی و تحقیق می توان شایستگی فرد را بررسی کرد با مجله خبری ایشومر همراه باشید.
در ادامه مواردی آورده شده که با در نظر گرفتن شان می توانید از انتخاب تان اطمینان حاصل کنید.
انگیزه در کار مهم است

برای کارهای روتین باید کسی را انتخاب کنید که علاقه ی زیادی به کار داشته باشد تا زمانی که کار یکنواخت و خسته کننده می شود بتواند همچنان با علاقه پیش برود. برای فهمیدن این ویژگی باید سوالات کلیدی بپرسید. به نحوه ی سوال پرسیدن در مصاحبه ی زیر که برای بخش فروش شرکتی است توجه کنید:
«متوجه شدیم که شما به فروش علاقه دارید. در این شرکت باید میزان فروش را بررسی وپیشرفت مان را ثبت کنیم. این کار وقت گیری است و بعضی از فروشنده ها واقعا از این کار متنفرند. نظر شما راجع به این امر چیست و در منصب قبلی چه اقدامی برای تسریع این کار انجام دادید؟»
با پرسیدن سوال های بیشتر می توانید از ساختگی و غیر مستقیم بودن جواب ها اطمینان و یا رفع ابهام کنید.
تحقیق تان همه جانبه باشد
فقط از افرادی که متقاضی در فرم استخدامش نوشته تحقیق نکنید، بلکه از دیگر همکارانش نیز پرس و جو کنید و ببینید چه کار خاصی در مکان قبلی انجام داده است. فرم سوال هایی که در تحقیق می پرسید به شکلی نباشد که فقط جواب بله یا خیر بشنوید. به یاد بسپارید که جزئیات برای شما مهم است.
از کارهایی که قبلا کرده بپرسید و یا آزمون بگیرید
برای اطمینان حاصل کردن از توانایی متقاضی، می توانید از او آزمون بگیرید و یا به مدارک معتبر او اعتماد کنید.
همه ی موارد نوشته شده در فرم استخدام را بررسی کنید

کارمند شایسته را چگونه استخدام کنیم

منبع

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*