پشتیبانی پردازنده های اسنپدراگون کوالکام از ویندوز ۱۰


admin آذر 18, 1395 دقیقه مطالعه
پشتیبانی پردازنده های اسنپدراگون کوالکام از ویندوز ۱۰

به گزارش مجله خبری ایشومر :

مجله خبری ایشومر 75616597_83375034dfaaf پشتیبانی پردازنده های اسنپدراگون کوالکام از ویندوز ۱۰ تكنولوژی نوآوری  ویندوز ۱۰ کوالکام پشتیبانی پردازنده های اسنپدراگون

کوالکام دیروز اعلام کرد پردازنده های اسنپدراگون این شرکت از ویندوز ۱۰ پشتیبانی خواهند کرد. این اولین باری است که ویندوز ۱۰ از پردازنده های مبتنی بر ARM پشتیبانی می کند.

 

کوالکام روز چهارشنبه، ۱۷ آذرماه اعلام کرد با همکاری نزدیک  مایکروسافت ، توانسته است پشتیبانی از ویندوز ۱۰ را برای پردازنده ی اسنپدراگون این شرکت به ارمغان بیاورد. این اولین باری است که ویندوز ۱۰ از پردازنده های مبتنی بر ARM پشتیبانی می کند؛ این اقدام، عرضه دستگاه های موبایل مجهز به نسخه ی کامل ویندوز ۱۰ در آینده را نوید می دهد.
این دو شرکت زمان به اجرا رسیدن پروژه ی مشترک خود را اعلام نکردند؛ اما این موضوع را بیان کرده اند که کامپیوترهای مجهز به پردازنده های اسنپدراگون با پشتیبانی از ویندوز ۱۰ طی سال بعد یعنی سال ۲۰۱۷ عرضه می شوند.
کوالکام اعلام کرده است کامپیوترهای مبتنی بر ویندوز ۱۰ با پردازنده های کوالکام را می توان با پشتیبانی از Win32 x86 و اپ های یونیورسال طراحی کرد.
نسخه ی قبلی ویندوز مبتنی بر پردازنده های ARM یعنی ویندوز RT در سال ۲۰۱۲ عرضه شد؛ اما با توجه به استقبال بسیار کم از آن، مایکروسافت این نسخه از ویندوز را منحل کرد.

 

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*