پاول اوتلینی مدیرعامل موفق اینتل درگذشت


mehrdad مهر 13, 1396 دقیقه مطالعه
پاول اوتلینی مدیرعامل موفق اینتل درگذشت

Paul Otellini که از سال ۲۰۰۵ تا اواسط ۲۰۱۳ سمت مدیر عامل اجرایی اینتل را بر عهده داشت دیروز در ۶۶ سالگی درگذشت، شخصی که به گفته ی این شرکت ۴۰ سال از عمر خود را به عنوان کارمند مجموعه اینتل سپری کرده بود.

پاول اوتلینی پنجمین مدیر عامل اینتل بود که در سالهای رکود اقتصادی جهان، در ساختار اینتل برای رسیدن به سود بلند مدت تغییر ایجاد کرد و در نهایت، حدود ۴ سال پیش پس از بازنشتگی جای خود را به Brian Krzanich داد.

مجله خبری ایشومر پاول-اوتلینی-مدیرعامل-موفق-اینتل-300x183 پاول اوتلینی مدیرعامل موفق اینتل درگذشت تكنولوژی نوآوری  پاول اوتلینی اینتل

وی ضمناً نخستین فردی بود که بدون داشتن مدرک رسمی مهندسی به سمت مدیر عاملی این غول دنیای فناوری رسیده بود، اما با این وجود به گفته اینتل، این شرکت در ۸ سال زمامداری اوتلینی بیشتر از تمام ۴۵ سال قبل از آن سود کسب کرد.

پس دور از انتظار نیست که بگوییم این آقای اوتلینی بود که باعث شد اینتل جایگاه خود را به عنوان تولید کننده اصلی چیپ کامپیوترهای شخصی در بازار پر رقابت امروز حفظ کند.

این موضوع فقط دنیای ویندوز را هم شامل نمی شود. سال ۲۰۰۵ بود که استیو جابز اعلام کرد کامپیوترهای مک از این به بعد به پردازنده های ساخت اینتل مجهز خواهند بود و سپس، پاول اوتلینی برای توضیحات بیشتر روی صحنه به وی ملحق شد.

البته در پرونده سرشار از موفقیت آقای اوتلینی هم بدون تردید شکست هایی به چشم می خورد، از جمله تلاش ناموفق برای تولید چیپ های موبایل و ساخت اولترا بوک هایی با توان پردازش پایین که در بازار با استقبال مواجه نشد.

جالب اینکه پاول اوتلینی حتی پس از این شکست ها هم روحیه توقف ناپذیر خود را حفظ کرده بود. وی در مصاحبه ای در سال ۲۰۱۳ گفت: «می توانید بگویید ما در انجام این کار پیروز نشدیم یا اینکه از موفقیت در آن صرف نظر کردیم، اما در هر صورت مطمئن باشید که اگر ما به کار خود ادامه داده بودیم دنیای فناوری، قطعاً امروز متفاوت بود».

وی در جای دیگری نیز می گوید بسیاری از تصمیمات خود را صرفاً با تکیه بر جسارت گرفته است و تلاش برای تولید چیپ موبایل هم، یکی از مهم ترین آنها به حساب می آید.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*