سلول های خورشیدی شفاف جایگزین سلول های خورشیدی سنتی می شوند


alighadiri آبان 2, 1396 دقیقه مطالعه
سلول های خورشیدی شفاف جایگزین سلول های خورشیدی سنتی می شوند

سلول های خورشیدی شفاف میتواند به زودی برای برداشت پتانسیل انرژی گسترده ساختمانها و پنجره های خودرو، تلفنهای همراه و دیگر اشیاء با سطح شفاف استفاده شود.

دانشمندان دانشگاه ایالتی میشیگان در یک مقاله در مجله Nature Energy توضیح دادند که سلول  های خورشیدی شفاف می توانند تقریبا میزان تقاضای برق هر شهری را تامین کنند و به شدت میزان وابستگی به سوخت های فسیلی را کاهش دهند.

مجله خبری ایشومر پانل-خورشیدی-شفاف-جایگزین-سلول-خورشید-300x220 سلول های خورشیدی شفاف جایگزین سلول های خورشیدی سنتی می شوند تكنولوژی نوآوری  سلول های خورشیدی شفاف سلول های خورشیدی

ریچارد لانت، استاد دانشکده مهندسی شیمی و مواد معدنی MSU، میگوید:ما محصولات تجاری را در چند سال آینده در دسترس قرار خواهیم یافت.

لانت و همکارانش پیشتر تکنولوژی خورشیدی را پیشگام کرده اند، که انرژی را از طول موج های نامرئی نور جذب می کند به طوری که وقتی در یک پنجره قرار می گیرد دید را مختل نمی کند.

این سیستم از مواد برای برداشتن اشعه ماوراء بنفش و نزدیک به طول موج های مادون قرمز استفاده می کند که به سمت لبه سطح آنها می رود تا از طریق نوار های نازک سلول های خورشیدی فتوولتائیک به برق تبدیل شود.

به طور بالقوه می توان به آسمان خراش ها و گوشی های هوشمند اضافه کرد، به این معنی که پنجره ها و صفحه نمایش ها برای تولید برق از ساختمان ها یا دستگاه های الکترونیکی جایگزین نمی شود.

در مقایسه با سلول های خورشیدی سنتی، تکنولوژی سلول های خورشیدی شفاف همچنان در حال پیشرفت است.

با مجله خبری ایشومر همراه باشید:

سلول های خورشیدی شفاف  به طور معمول بازدهی بین 15 تا 18 درصد دارند، در حالی که سلول های خورشیدی از طریق خورشید میزان کارایی 5 درصد را ثبت می کنند.

با این حال، لانت می گوید انتظار دارد که سه برابر افزایش بهره وری سلول های خورشیدی شفاف باشد.

طبق گزارش Nature Energy، در حالی که تصویب فتوولتاییک های معمولی در پشت بام و مزارع خورشیدی در دهه گذشته به سرعت در حال افزایش است، فرصت های زیادی برای توسعه وجود دارد.

تکنولوژی های خورشیدی با انتقال نور جزئی در طی 30 سال گذشته، روش های یکپارچه سازی را با ماژول های معمولی امکان پذیر ساخته اند.

محققان خاطرنشان می کنند که پتانسیل برق ناشی از این منبع انرژی گسترده است. در صورت بهبود ذخیره انرژی، حدود 5 میلیارد تا 7 میلیارد متر مربع از سطح شیشه در ایالات متحده می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا 40 درصد از تقاضای انرژی کشور، یا “نزدیک به 100 درصد” را تامین کند.

در نهایت، این فناوری مسیری امیدبخش برای تصویب ارزان و گسترده خورشیدی در سطوح کوچک و بزرگ که قبلا غیرقابل دسترسی بود ارائه می دهد.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*