نورپردازی منزل و نکات کلیدی آن


admin بهمن 5, 1399 دقیقه مطالعه
نورپردازی منزل و نکات کلیدی آن

با مجله خبری ایشومر در هنر و معماری همراه باشید:

طراحی نورپردازی یکی از هنرهای زیر مجموعه معماری میباشد که با اصولی ساده جلوه خاصی به محیط های پیرامون ما از نظر بصری ایجاد میکند که در بخشی از هنر مینیمالستی طراحی داخلی نقش مکمل و غنی کننده را بازی میکند که این امر یکی از نکات کلیدی در ایجاد یک محیط عالی و باورنکردنی است .

مجله خبری ایشومر شما را به ادامه این راهکار دعوت می کند.

1- در خانه هایی با سبک سنتی و کلاسيک ،نورپردازی بھتر است از لوستر استفاده کنيد. اگر فضای پذﯾرایی و اتاق نشيمن کوچک است، بھتر است که از لوسترھای کوچک استفاده کنيد و بالعکس در فضاھای بزرگ از لوسترھای بزرگ.

به طور معمول، لوسترھایی که برای سبک ھای کلاسيک و سنتی طراحی می شوند، از برنج ﯾا برنز ساخته  شده اند. می توانيد از انواع لوسترھای به رنگ سرب ھم استفاده کنيد، چرا که این رنگ  با این سبک ھماھنگی دارد و می توان گفت که تاکيدی دوچندان بر این سبک دارد .اغلب در این سبک از نورپردازی لامپ ھای لوستر نمایان نمی شود و در بيشتر مواقع دارای حباب ھایی که روی لامپ ھا قرار می گيرند، ھستند

2- اگر خانه ای به سبک ویکتورین دارﯾد (مبلمان اواسط قرن نوزدھم تا اواخر قرن بيستم) که تحت تاثير سه عامل احيای سبک ھای گذشته، واکنش به عصر ماشينی و نوآوری در مواد و مصالح و فنون شکل گرفته است، بھتر است لوستری را انتخاب کنيد که دارای شيشه ھای منشور و یا کریستال باشد.

اغلب لوسترھایی که برای سبک ویکتورین طراحی می شوند، پایه و حباب ھایی دارند که به نقوش گل آراسته ھستند. از دیگر گزینه ھایی که می توانيد برای این سبک از خانه ھا انتخاب کنيد، لوسترھایی است که جنس بلور دارند.

مجله خبری ایشومر home-lighting-eshomer نورپردازی منزل و نکات کلیدی آن سبک زندگی هنر و معماری  ویکتورین نورپردازی نکات مینیمالیست مینیمال مدرن مجله لوستر کلیدی کلاسیک کریستالی طراحی سنتی چراغ ایشومر

نورپردازی منزل و نکات کلیدی آن

3- درسبک مينیماليستی (حداقل گرایی) از اﯾده ھای ساده کمک بگيرید. نورپردازی ھای ساده و بی پيرایه برای خانه ھای کوچک و ساده می تواند از بھترین گزﯾنه ھای انتخابی شما باشد. استفاده از منابع نورانی در تورفتگی ھای سقف و یا فضای مابين سقف کاذب با دیوار و نيز استفاده از چراغ ھای متعدد و کوچک بر دیوار یا سقف در طول یک مسير، بسيار مفيد و مناسب است. در فضاھای مينیماليستی و یا بسيار ساده، استفاده از چراغ  ھای خيلی ساده از جنس سراميک یا چوب توصيه می شود.

 

4- در سبک مدرن ، به طور شخصی از چراغ ھای دست ساز استفاده کنيد. بھتر است این چراغ ھا کاربردی باشند تا تزئينی. استفاده از چراغ ھای توکار برای سقف بسيار مناسب است. انواع چراغ ھای ریلی که بين سقف کاذب و دیوار تعبيه می شوند برای این سبک از خانه ھا توصيه می شود. بھتر است برای لامپ ھای ھالوژنی که در دیوار و سقف تعبيه می شوند، کليد دیمر بگذارﯾد تا نور ھالوژن ھا قابل تنظيم باشد.

 

مجله خبری ایشومر نورپردازی-منزل-و-نکات-کلیدی-آن نورپردازی منزل و نکات کلیدی آن سبک زندگی هنر و معماری  ویکتورین نورپردازی نکات مینیمالیست مینیمال مدرن مجله لوستر کلیدی کلاسیک کریستالی طراحی سنتی چراغ ایشومر
برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*