نشانه های آغاز موفقیت شرکت مایکروسافت در عرصه خدمات ابری

نشانه های آغاز موفقیت شرکت مایکروسافت در عرصه خدمات ابری

آبان 6, 1396
دقیقه مطالعه

گزارش مالی اخیر مایکروسافت به خوبی نشان می دهد که نقشه ها و سرمایه گذاری های این کمپانی در عرصه خدمات پردازش ابری موفق بوده است.

به نحوی که حالا حدود ۲۰ میلیارد دلار از درآمدهای این کمپانی در طی یک سال از محل مذکور کسب می شود.

 

در سال ۲۰۱۵ و در شرایطی که نادلا تنها یک سال بود سکان هدایت غول نرم افزاری دنیا را در دست گرفته بود اعلام کرد که شرکتش قصد دارد تا حدود سال ۲۰۱۸ به چنین هدفی دست یابد.

با مجله خبری ایشومر همراه باشید:

 

در آن سال درآمد مایکروسافت از محل خدمات ابری چیزی در حدود ۶.۳ میلیارد دلار بود. اما حالا و پس از گذشت کمتر از سه سال هدف مورد نظر به ثمر نشسته است.

مجله خبری ایشومر نشانه-آغاز-موفقیت-شرکت-مایکروسافت-300x126 نشانه های آغاز موفقیت شرکت مایکروسافت در عرصه خدمات ابری تكنولوژی نوآوری  مایکروسافت خدمات ابری

گزارش عملکرد سه ماهه سوم کمپانی ردموندی درآمدی ۲۴.۵ میلیارد دلاری را به همراه سود عملیاتی ۶.۶ میلیارد دلاری نشان می دهد.

این عملکرد در مقایسه با درآمد ۲۰.۴ و سود ۴.۷ میلیارد دلاری در سه ماهه مشابه سال قبل کاملاً درخشان به حساب می آید. سهم خدمات پردازش ابری از این مقدار درآمد حدود ۷ میلیارد دلار اعلام شده.

با این همه اما بازار خدمات ابری هنوز فضای زیادی برای کار و کسب درآمد دارد.

نزدیک ترین رغیب مایکروسافت آمازون است که امید دارد تا پایان سال جاری میلادی درآمدی ۱۴ میلیاردی را در عرضه پردازش ابری به دست بیاورد.

دیگر حریفان همچون آلفابت و آی بی ام نیز در حال افزایش سهم خود از بازار هستند.

گرچه خدمات ابری امید زیادی برای افزایش درآمدها دارد، اما هنوز هم کسب و کار در حوضه رایانه ی مایکروسافت منبع اصلی درآمدهای این شرکت به حساب می آید.

مجموع درآمدهای بخش ویندوز، گیم و سایر سرویس های وابسته به رایانه های رومیزی غول نرم افزاری دنیا حدود ۹.۴ میلیارد دلار اعلام شده که نسبت به دوره قبل تفاوتی در آن مشاهده نمی شود.

در این سه ماهه نیز به مانند چند دوره قبل مبالغ ورودی به حساب های مایکروسافت از کسب و کار موبایل رو به کاهش گذاشته و به رقم ۳۱۵ میلیون دلار می رسد. به خصوص که این شرکت دیگر موبایلی تولید نمی کند.

دیگر بخش مهم گزارش اخیر مربوط به واحد Xbox می شود. به دلیل کاهش قیمت و کاهش فروش کنسول ها، درآمد مایکروسافت از محل فروش سخت افزار کاهش یافته است، اما به لطف افزایش کاربران سرویس Xbox Live مجموع درآمدها حدود ۲۱ درصد افزایش یافته است.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*