محققان دانشگاه هاروارد موفق به ساخت کوچکترین گیرنده رادیویی شدند


admin دی 1, 1395 دقیقه مطالعه
محققان دانشگاه هاروارد موفق به ساخت کوچکترین گیرنده رادیویی شدند

 

مجله خبری ایشومر 76405654_84488004ecbdc محققان دانشگاه هاروارد موفق به ساخت کوچکترین گیرنده رادیویی شدند تكنولوژی نوآوری  هاروارد گیرنده کوچک فتودیود ساختار رادیویی الماس

محققان دانشکده مهندسی و علوم کاربردی

«جان ای پالسن» واقع در دانشگاه هاروارد موفق به ساخت کوچکترین گیرنده رادیویی شدند.

این گیرنده که توسط «ناکاملی» در ساختار الماس صورتی و در مقیاس اتمی ساخته شده می تواند در شرایط محیطی بسیار سخت نیز به کار خود ادامه دهد.با مجله خبری ایشومر همراه باشید.
اختراع جدید محققان هاروارد توسط یک ناکاملی جزئی در ساختار الماس انجام گرفته؛ به این صورت که یک اتم نیتروژن جایگزین اتم کربن شده و اتم مجاور آن نیز حذف گشته تا تشکیل یک حفره در کنار نیتروژن دهد. ساختار مذکور توانایی انتشار یک فوتون یا تشخیص ضعیف ترین میدان الکترومغناطیسی را خواهد داشت. علاوه بر آن، نقص ایجاد شده قابلیت « نورتابناکی » داشته و می تواند اطلاعات را به نور تبدیل کند که در حسگرها و محاسبات کوانتومی مورد استفاده است.

گیرنده رادیویی مذکور قادر است در دمای 350 درجه سانتیگراد هم امواج رادیویی را گرفته و تبدیل به صوت کند. از ویژگی های دیگر گیرنده مورد اشاره، سازگاری زیستی است که در نتیجه می توان آن را در بدن انسان جای داد.
محققان می توانند به کمک آهنرباهای الکتریکی گیرنده رادیویی ساخته شده از الماس ناکامل را تقویت کنند.
الکترون های موجود در ناکاملی ایجاد شده، توسط لیزر سبز فعال شده و زمانی که امواج رادیویی را دریافت می کنند، آن را به نور قرمز تبدیل می کنند. نور ایجاد شده به وسیله یک فتودیود تبدیل به جریان شده و با استفاده از اسپیکر منجر به ایجاد صوت می شود.

 

 

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*