مارک زاکربرگ 75 میلیون سهام خود در فیسبوک را می فروشد


shohreh مهر 1, 1396 دقیقه مطالعه
مارک زاکربرگ 75 میلیون سهام خود در فیسبوک را می فروشد

چندی پیش بود که «مارک زاکربرگ» بنیان گذار فیسبوک تلاش کرد با ارائه طرحی برای تغییر ساختار کمپانی، سهام خود را فروخته و همچنان در هیئت مدیره و با حق رأی باقی بماند.

تصمیم مورد بحث موجب واکنش سهام داران شرکت و نگرانی از بابت افت ارزش کمپانی شد که در نهایت، مسئله به دادگاه رفت و حالا بر اساس دستور قاضی، زاکربرگ می تواند با حفظ 2 درصد از سهام خود، همچنان در تصمیم گیری ها حق رأی داشته باشد.

با مجله خبری ایشومر همراه باشید :

 

مجله خبری ایشومر مارک-زاکربرگ-75-میلیون-سهام-فیسبوک-300x200 مارک زاکربرگ 75 میلیون سهام خود در فیسبوک را می فروشد کسب و کار موفقیت  مارک زاکربرگ فیسبوک زاکربرگ

لازم به ذکر است که بنیان گذار فیسبوک قصد داشت از طریق فروش سهام شرکت، هزینه امور خیریه و برنامه های بشردوستانه خود و همسرش را در زمینه مبارزه با بیماری ها و کمک به تحصیل کودکان محروم فراهم کند.

زاکربرگ بین 35 تا 75 میلیون سهم خود از فیسبوک را در 18 ماه آینده می فروشد

زاکربرگ در این باره گفته با توجه به رشد روز افزون فیسبوک و افزایش ارزش سهام این شرکت، وی همچنان می تواند ضمن حفظ حق رأی خود تا 20 سال آینده، طی 18 ماه بین 35 تا 75 میلیون سهم خود از فیسبوک (هر سهم 170 دلار) را به فروش برساند که ارزشی به مبلغ 6 تا 13 میلیارد دلار خواهد داشت.

 

گفتنی است پس از اعلام خبر فوق در حساب کاربری رسمی زاکربرگ در فیسبوک، ارزش سهام کمپانی 0.3 درصد کاهش داشته که طبق آمارها، سهام مذکور در معاملات پس از ساعت اداری نیز شاهد افت مشابهی بوده است.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*