شبکه های اجتماعی به کمک مدیریت کسب وکار می آیند(Social BPM)


admin آذر 23, 1395 دقیقه مطالعه
شبکه های اجتماعی به کمک مدیریت کسب وکار می آیند(Social BPM)
مجله خبری ایشومر 75832726_83678935eacbb شبکه های اجتماعی به کمک مدیریت کسب وکار می آیند(Social BPM) تكنولوژی داستان موفقیت موفقیت  مدیریت کسب کار شبکه اجتماعی Social BPM

شبکه های اجتماعی به کمک مدیریت کسب وکار می آیند(Social BPM)

پدید آمدن web ۲.۰ (مرحله دوم تکامل در اینترنت) منجر به خلق برنامه های اجتماعی مانند Facebook،Twitter،LinkedIn و Wikipedia شد.
مفهوم web۲.۰ در سال ۲۰۰۴ در جلسه طوفان فکری که توسط تیم اورایلی (Tim O’Reilly) با همکاری MediaLive International انجام شد، به وجود آمد.

با مجله خبری ایشومر همراه باشید.
BPMاجتماعی مفهومی است که فرآیندهای مشترک و تکراری را توصیف می کند که به آن فرایندهای اجتماعی فعال نیز می گویند.
بعضی از اصول bpm اجتماعی عبارتند از:
شفافیت
BPMاجتماعی منجر به حذف موانع میان تصمیم گیرندگان BPM و کاربرانی که تحت تأثیر آن تصمیم هستند می گردد؛ به طور مثال، این کار را با ایجاد انجمنی برای برقراری ارتباط انجام می دهد که از آن می توان به عنوان اهرمی برای تغییر و بهبود فرآیندهای کسب وکار بهره برد.
پاسخ گویی
تعامل مستقیم میان کسب وکار و کاربران نهایی، فاصله بین آنها و کسب وکار را از بین می برد تا بحث مشتری مداری را پاسخ گو باشند.
web۲.۰ نامی است که به نسل دوم World Wide Web اطلاق شده و امکان مشارکت کاربر به معنای «به اشتراک گذاری مطالب یا تغییر محتوا به صورت آنلاین» را فراهم می سازد، در حالی که وب ۱.۰ بسیار محدودتر و ساده تر بوده و تنها تعدادی نسبتاً اندک از مؤسّسات گوناگون، دانشگاه ها، مراکز تبلیغاتی و غیره به ایجاد مطلب و محتوا بر روی آن مبادرت می نمودند.

این، در حالی بود که کاربران در وب ۱.۰ توان ایجاد و یا تغییر آن را نداشته و صرفاً امکان دسترسی به اطّلاعات موجود و استفاده از آن ها را داشتند.
BPMSاجتماعی در واقع ترکیبی از BPM سنتی با تکنولوژی و ابزارهای اجتماعی با web۲.۰ است. BPMSاجتماعی، یک متدولوژی برای تجمیع نظرات مختلف برای پیشرفت در فرایند است.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*