زبان فارسی رتبه دوازدهم را در میان زبان های دیگر دنیا در وب دارد


admin آذر 22, 1395 دقیقه مطالعه
زبان فارسی رتبه دوازدهم را در میان زبان های دیگر دنیا در وب دارد

با مجله خبری ایشومر همراه باشید.

مجله خبری ایشومر 75892444_83758848afaba زبان فارسی رتبه دوازدهم را در میان زبان های دیگر دنیا در وب دارد تكنولوژی نوآوری  وب فارسی زبان رتبه دوازدهم دنیا languge

زبان فارسی رتبه دوازدهم را در میان زبان های دیگر دنیا در وب دارد-مجله خبری ایشومر

پژوهشگر زبان فارسی سهم زبان فارسی از محیط وب را در میان سایر زبان ها یک و نیم درصد عنوان کرد و گفت: فارسی رتبه دوازدهم را در میان زبان های دیگر دنیا در وب دارد.
به گزارش مجله خبری ایشومر به نقل از مهر، محمدمهدی باقری پژوهشگر زبان فارسی امروز در اجلاس توسعه دهندگان وب فارسی با اشاره به آخرین آمار منتشر شده از سوی موسسه تحقیقاتی W۳text که مربوط به اول دسامبر ۲۰۱۵ تا اول دسامبر ۲۰۱۶ می شود، گفت: زبان انگلیسی ۵۶ درصد زبان وب را به خود اختصاص داده است و پس از این زبان، زبان روسی ۶ درصد از این سهم را در اختیار دارد.
وی با بیان اینکه زبان هایی مانند زبان های ژاپنی، چینی و آلمانی در رده های بعدی محیط وب هستند، گفت: زبان فارسی با رتبه ۱۲ یک و نیم درصد از سهم محیط وب را در اختیار دارد و این در حالی است که این رقم پیش از این ۱.۱ درصد بود.
باقری با بیان اینکه سیر صعودی افزایش سهم زبان فارسی از محیط وب قابل توجه است، گفت: این در حالی است که برای مثال زبان چینی رشد نزولی را در دنیای وب دارد.
وی گفت: از میان ۱۰ میلیون سایت اول دنیا، زبان فارسی رشد قابل توجهی دارد

به نحوی که بر اساس برآوردهای روزانه از تولید محتوا در وب سهم زبان فارسی از تارنمای جهانی ۸ درصداست. رتبه ثبت دامنه ۱۸ و رتبه تولید علم ۱۷ عنوان شده است.
این پژوهشگر زبان فارسی با تاکید بر اینکه سهم فارسی از تولیدات علمی ۶ صدم درصد اعلام شده است، گفت: یکی از مهمترین آمارهایی که در خصوص تولید محتوای فارسی در فضای وب عنوان می شود، مربوط به سایت ویکی پدیای فارسی است

به نحوی که این سایت سومین رتبه را در تولید مقالات فارسی به خود اختصاص داده است.

زبان فارسی رتبه دوازدهم را در میان زبان های دیگر دنیا در وب دارد-مجله خبری ایشومر

Source link

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*