ربات هوشمند Dobot به کمک کارآفرینان می آید

ربات هوشمند Dobot به کمک کارآفرینان می آید

آذر 24, 1395
دقیقه مطالعه

مجله خبری ایشومر :
راه اندازی مشاغل کوچک بدون نیاز به تجهیزات رباتیک بزرگ و گران قیمت برای بیشتر کارآفرینان یک چالش بزرگ محسوب می شود.

 

مجله خبری ایشومر dobot-m1-mag-eshomer-1-300x178 ربات هوشمند Dobot به کمک کارآفرینان می آید تكنولوژی  هوشمند کوچک کمک کارآفرینان ربات Kickstarter Dobot

اولین نمونه ربات هوشمند Dobot سال گذشته با موفقیت تولید و آزمایش شد. اکنون نمونه جدید این ربات با کد M1 و با امکانات پیشرفته و تنوع کاری بسیار زیاد برای انجام کارهای تکراری اما نیازمند دقت و با قابلیت برنامه نویسی بسیار آسان تولید شده است.
این ربات مجهز به ابزارهای متنوع برای انجام وظایف گوناگون است. به عنوان مثال کاربران می توانند با نصب ابزار مورد نظر برای چاپ سه بعدی، فایل های موجود در رایانه را به صورت سه بعدی چاپ کنند و یا اینکه با ابزارک لیزر آن طرح مورد نظر خود را روی مدل اعمال کرده یا عملیات برشکاری انجام دهند.

مجله خبری ایشومر dobot-m1-L-mag-eshomer-300x178 ربات هوشمند Dobot به کمک کارآفرینان می آید تكنولوژی  هوشمند کوچک کمک کارآفرینان ربات Kickstarter Dobot

 

ارتفاع ربات Dobot M1 پنجاه و دو سانتی متر و شعاع حرکتی بازوی رباتیک ۴۰ سانتی متر است.

 

این ربات قادر است تا ۱٫۵ کیلوگرم بار را مطابق برنامه جابه جا کند.

مهمترین ویژگی ربات Dobot M1 قابلیت برنامه ریزی شگفت انگیز آن است، به طوری که برنامه ریزی آن نیازی به مهارت پیشرفته علوم رباتیک ندارد،

بنابراین کاربران تنها با استفاده از اپلیکیشن تلفن همراه و اتصال وای فای می توانند ربات را مطابق کار خود برنامه ریزی کنند.

 

این ربات همچنین مجهز به سیستم تشخیص رنگ و سیستم بینایی مجازی برای تشخیص اشیاء مختلف در خط تولید است.
شرکت سازنده به منظور افزایش هرچه بیشتر کارایی این ربات مجموعه حرکتی ربات روی زمین را نیز تولید کرده که در صورت نیاز کاربران می توانند آن را به صورت جدا تهیه کنند.این ربات در حال حاضر روی سایت Kickstarter قرار گرفته تا منابع مالی مورد نیاز آن تامین شود.
در حال حاضر ۱۰۰ هزار دلار برای ساخت این ربات جمع‌آوری شده که دو برابر بیشتر از مبلغ مورد نیاز است. قیمت Dobot M1 نزدیک به ۱۵۹۹ دلار اعلام شده و اگر بخواهید کیت‌های مخصوص آن را هم بخرید باید ۲۰۹۹ دلار پرداخت کنید.  این محصول قرار است در بهار سال ۲۰۱۷ راهی بازار شود.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*