سبک زندگيسلامت و پزشکی

درمان 99 درصدی گونه های مختلف بیماری ایدز

در چند دهه اخیر پیشرفت های بسیاری در زمینه جلوگیری از HIV و مبارزه با آن انجام شده؛ از ایمپلنت هایی برای جلوگیری از ایدز تا مبارزه به واسطه اصلاح ژنتیکی کریسپر و استفاده از پروتئین جدیدی برای شناسایی گلبول های سفید آلوده. اخیراً «انستیتو سلامت ملی آمریکا» با همکاری شرکت دارویی «سانوفی» (Sanofi) پادتن جدیدی را تولید کرده اند که به 99 درصد از گونه های ویروس HIV حمله موفق انجام می دهد.

با مجله خبری ایشومر همراه باشید :

گفتنی است که بدن انسان به خودی خود همواره در مبارزه با ویروس HIV ناتوان بوده؛ دلیل اصلی این مسئله، تغییرات و جهش های متعدد این ویرس است. بدن یک بیمار مبتلا، می تواند حاوی چندین گونه ویروس متفاوت باشد. حالا پروتئین جدیدی یافت شده که با ساخت پادتن توسط آن می توان گونه های متعدد این ویروس را هدف قرار داده و نابود کرد.

مجله خبری ایشومر درمان-گونه-های-مختلف-بیماری-ایدز-300x199 درمان 99 درصدی گونه های مختلف بیماری ایدز سبک زندگي سلامت و پزشکی ایدز HIV

پادتن جدید روی 24 میمون تست شد، و در نهایت همه آنها پس از تزریق ویروس آلوده، جان به در بردند

تا پیش از این، بهترین پادتن ها قابلیت هدف قرار دادن 90 درصد گونه های ویروس را داشتند؛ ولی در روش جدید، محققان در نهایت 3 پادتن متفاوت را ترکیب نمودند و نمونه جدید توانست 99 درصد گونه های ویروس را هدف قرار دهد. در آزمایشگاه نیز این پادتن به 24 میمون سالم تزریق شد. سپس ویروس آلوده به بدن آنها تزریق گردید ولی در نهایت هیچ کدام از آنها آلوده نشدند.

محققان این پروژه معتقدند که پادتن جدید نسبت به تمام موارد کشف شده قبلی موثرتر است. به زودی قرار است واکسن جدید مراحل آزمایش نهایی خود را طی کرده و در سال 2018 آماده عرضه باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا