۸ ساعت بازی ویدئویی روی بینایی کودکان تاثیر بسزایی دارد


admin آذر 18, 1395 دقیقه مطالعه
۸ ساعت بازی ویدئویی روی بینایی کودکان تاثیر بسزایی دارد

به گزارش مجله خبری ایشومر :

مجله خبری ایشومر 75613236_83369773fccfb ۸ ساعت بازی ویدئویی روی بینایی کودکان تاثیر بسزایی دارد سبک زندگی سلامت و پزشکی  ویدئویی کودکان ساعت روی دارد تاثیر بینایی بسزایی بازی ۸

یک پژوهش جدید نشان می دهد که انجام بازی های ویدئویی اکشن می تواند برای کودکان کم بینا مفید باشد.
یک پژوهش جدید نشان می دهد که قدرت بینایی کودکان کم بینا پس از هشت ساعت انجام بازی های اکشن کودکانه تا ۵۰ درصد افزایش می یابد.
این پژوهش توسط یک تیم از دانشگاه روچستر و دانشگاه وندربیلت صورت گرفت.
به گفته محققان دانشگاه روچستر، کودکانی که دچار نقص عمیق بصری هستند اغلب توجه خود را صرف تلاش برای دیدن مستقیم می کنند و اغلب از دید محیطی خود غافل می شوند.
این امر می تواند برای کودکان امری دردسرساز باشد چرا که دید محیطی نقش مهمی در تحرک و سایر عملکردهای کلیدی بصری بازی می کند.
این تیم قسمت هایی از بازی های اکشن ویدئویی (AVGs)که به اعتقاد آنها بیشترین تاثیر را بر درک کودکان دارد جدا کرده و آنها را به یک بازی سفارشی که به طور خاص برای این مطالعه طراحی شده بود اضافه کردند.

نتایج این پژوهش برای محققان اعجاب آور بود چرا که با انجام ۸ ساعت از این بازی های ویدئویی بینایی این کودکان تا ۵۰ درصد افزایش می یابد.
این نتایج می تواند خبر خوشی برای کودکانی باشد که از کم بینایی و تنبلی چشم رنج می برند.

 

نتایج این آزمایش نشان داد که این بازی ها می توانند تا ۵۰ درصد ادراک بصری این کودکان را افزایش دهند و کسانی که در بازی های ویدئویی مهارت پیدا کردند می توانستند تمرکز خود را بر نقاط مختلفی منعطف کنند.

 

 

Source lin

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*