بیکاری عده ای توسط تلفن همراه و پیشرفت علم


admin آذر 21, 1395 دقیقه مطالعه
بیکاری عده ای توسط تلفن همراه و پیشرفت علم

 

پیشرفت علم در هر برهه ای برای عده ای شغل ایجاد کرده و عده ای را بیکار می کند. در این گزارش به تعدادی از مشاغل در ایران اشاره می کنیم که با رونق تلفن همراه و اینترنت به حاشیه رفته اند.

 

مجله خبری ایشومر internet-work-mag-eshomer-300x167 بیکاری عده ای توسط تلفن همراه و پیشرفت علم تكنولوژی  یاب همراه نیروی کار علم علاف عده ای سفر رایگان تلفن تاکسی پیشرفت بیکاری اپلیکیشن آژانس

 

مجله خبری ایشومر:

در هر مرحله ای از پیشرفت بشر عده ای از نیروی کار حذف می شوند و با رواج تلفن همراه و اینترنت هم عده ای بیکار، عده ای جایگزین و عده ای هم فرصت شغلی جدید برای خود دست وپا کرده اند. بد نیست اگر یادی بکنیم از تعدادی از این مشاغلی که با ورود تلفن های همراه و اینترنت و اپلیکیشن های جدید، در حال انقراض هستند.
بسیاری از بیکاری ها نتیجه پیشرفت علم و تکنولوژی هستند و همیشه افرادی بوده اند که قربانی این پیشرفت شده و از کار بیکار شده اند. حتی «علاف» ها هم روزی صاحب شغل بوده و حسابی کاروبارشان سکه بوده است و همان طور که از اسمشان معلوم است افرادی بوده اند که در ایستگاه هایی به چهارپایان علوفه می دادند. با اختراع اتومبیل کم کم این علافان جای خود را به پمپ بنزین ها دادند و بیکار شدند. از آن روز به تمام آدم های ازکاربیکارشده «علاف» می گوییم!
از «آژانس» سر کوچه تا اپلیکیشن های تاکسی یاب
تاکسی تلفنی ها را سال های پیش باید فقط در آژانس هایی که معمولاً در هر محله ای یکی از آن ها بود، جست وجو می کردیم و مدت ها برای گرفتن ماشین منتظر می ماندیم، اما بعدها با تاکسی تلفنی های موبایلی و سیستم هوشمند، این تاکسی ها سریع تر و ارزان تر شدند

 

و دیگر نیاز به یک دکان برای آن نبود. حالا چند وقتی است که اپلیکیشن های تاکسی یاب روی دست این آژانس های موبایلی هم بلند شده اند و با استفاده از درآمد تبلیغات خود، به مشتریان خدماتی مثل سفر رایگان یا نصف قیمت ارائه می دهند و مسافر را به صورت دقیق در جریان مسیر مسافرت قرار می دهند و درنتیجه به رقیبی جدی برای آژانس های سنتی تبدیل شده اند.

 

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*