بیت کوین با ارزش تر هر واحد 774 دلار


admin آذر 21, 1395 دقیقه مطالعه
بیت کوین با ارزش تر هر واحد 774 دلار

به مجله خبری ایشومر :

بیت کوین یا شناخته شده ترین پول رمزنگاری شده؛ روز جمعه ۱۹ آذرماه به بالاترین میزان ارزش خود در سه سال اخیر رسید.

علت افزایش ارزش بیت کوین را باید کاهش نقدینگی در کشور هند خواند.

 

مجله خبری ایشومر 75800651_83635387cbbbe-1-300x200 بیت کوین با ارزش تر هر واحد 774 دلار تكنولوژی  واحد هند نقدینگی مجله کوین رمزگذاری دلار خبری پول بورس ایشومر

بیت کوین با ارزش تر هر واحد 774 دلار

هفته ی گذشته دولت هند در تصمیمی ناگهانی، شماری از اسکناس های این کشور نظیر ۵۰۰ و ۱۰۰۰ روپیه ای را بی اعتبار اعلام کرد که از این رو قریب به ۸۵ درصد از نقدینگی این کشور کاهش یافت.

برآوردها حاکی از این است که میزان نقدینگی بی اعتبار شده بیش از ۲۵۶ میلیارد دلار ارزش دارد. هرچند هندوستان در پی مبارزه با پول سیاه و فساد از این طریق است، اما این تصمیم منجر به عدم توانایی کارخانه ها در پرداخت حقوق شد؛ چراکه اغلب کارگران هندی فاقد حساب بانکی هستند و به صورت نقدی حقوق خود را دریافت می کنند.
جمعه ی گذشته بیت کوین در بالاترین ارزش خود مبادله شد. بر اساس قیمت بورس بیت کوین itBit نیویورک، قیمت پول مجازی روز جمعه حدود ۷۷۴ دلار اعلام شد که بیش از یک درصد بالاتر از قیمتی است که این پول در فوریه ۲۰۱۴ به آن رسیده بود. ارزش بیت کوین طی ماه اخیر بیش از ۹ درصد افزایش پیدا کرده است.
همان طور که می دانید؛ پول رمزنگاری شده یا همان بیت کوین قابلیت انتقال سریع هر مبلغی را در سراسر جهان بدون نیاز به کسر کارمزد دارد، چراکه سیستم بیت کوین به گونه ای است که یک نهاد مرکزی بر تراکنش ها نظارت ندارد.

ارزش بیت کوین طی سال جاری میلادی بیش از ۸۰ درصد افزایش پیدا کرده که بیش از ۳۵ درصد افزایش طی سال ۲۰۱۵ است.
ارزش بیت کوین در سال ۲۰۱۳ میلادی به بیش از ۱۱۰۰ دلار رسید، اما پس از آن در ابتدای سال ۲۰۱۵ تا ۱۵۰ دلار سقوط کرد. پول رمزنگاری شده در ۶ ماه اخیر وضعیت باثباتی دارد.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*