به وسیله گوشی خود انعقاد خون را بسنجید


admin آذر 18, 1395 دقیقه مطالعه
به وسیله گوشی خود انعقاد خون را بسنجید

مجله خبری ایشومر 4633_orig-1-300x236 به وسیله گوشی خود انعقاد خون را بسنجید سبک زندگی سلامت و پزشکی  وسیله گوشی خون خود بسنجید انعقاد Qloudlab

 به گزارش مجله خبری ایشومر :

ظاهرا محبوبیت  بسیاری بوجود آمده تا بتوانیم تمام کارهایمان را با موبایل انجام دهیم. اکنون تست انعقاد خون هم به آن افزوده شده است.

 

اشخاصی که مشکل انعقاد خون دارند، مثل مبتلایان به  امراض هموفیلی یا اشخاصی که داروهای رقیق کننده خون استفاده  میکنند احتیاج  به انجام آزمایش دوره ای خون برای ارزیابی توانایی انعقاد پذیری آن دارند. این آزمایشات معمولا در بیمارستان ها یا آزمایشگاه ها انجام میشود.

حالا محققین در Qloudlab در دانشکده پلی تکنیک لوزان سویس میخواهند این کار را با یک تلفن همراه انجام دهند.

اساس این تست استفاده از خصوصیت صفحه لمسی تلفن همراه است. این صفحه از روی تغییراتی که در مقاومت الکتریکی نقاط مختلف آن در حین لمس انگشت دست ما ایجاد میشود متوجه میگردد چه نقطه ای از آن را لمس کرده ایم.

روش کار به این صورت است که ابتدا یک برچسب پلاستیکی مخصوص بر روی صفحه موبایل چسبانده میشود.

با شروع انعقاد سیالیت و روانی حرکت خون دچار تغییر میشود. حرکت این خون در مجاری صفحه پلاستیکی موجب تغییر در مقاومت الکتریکی صفحه تلفن همراه شده و از روی همین تغییر میتوان گران روی آن و در نتیجه میزان انعقاد خون را اندازه گیری کرد.

 

این صفحه مجاری بسیار ریزی دارد که اجازه میدهد خون از آن ها عبور کند. یک قطره خون از انگشت دست بیمار گرفته شده و بر روی این صفحه گذاشته میشود. درست مانند کاری که برای تست قند خون انجام میدهند.

سپس این خون در مجاورت ماده شیمایی مخصوصی قرار میگیرد که شروع به انعقاد آن میکند.

 

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*