اپل موتور جست و جوی گوگل را جایگزین بینگ مایکروسافت کرد


farhadajorloo مهر 28, 1396 دقیقه مطالعه
اپل موتور جست و جوی گوگل را جایگزین بینگ مایکروسافت کرد

 

کمپانی اپل روز دو شنبه اعلام کرد که چندین قابلیت جست و جوی دستیار صوتی خود(سیری)را از موتور جست و جوی بینگ مایکروسافت به گوگل تغییر می دهد.

اکنون وقتی از سیری بخواهید که در وب چیزی را جست و جو کند نتایج گوگل را به شما نشان خواهد داد.

از روز دو شنبه جست و جو های سیری با گزینه ای همراه شده اند که به شما نتایج کامل را در گوگل نشان می دهد.

مجله خبری ایشومر اپل-گوگل-بینگ-مایکروسافت-سیری-300x197 اپل موتور جست و جوی گوگل را جایگزین بینگ مایکروسافت کرد تكنولوژی موبایل و تبلت  اپل-گوگل-بینگ-مایکروسافت-سیری

سخنگوی شرکت اپل به خبرنگار TechCrunch در این باره گفت:(( با تغییر به گوگل به عنوان جستوجوگر سیری و Spotlight برای iOS و Mac این سرویس ها قادر خواهند بود تجربه وبگردی سازگار با سافاری را ارائه دهند.))

البته این تغییر از جست و جوگر مایکروسافت کلی و کامل نخواهد بود،نتایج جست و جوی تصاویر کماکان توسط بینگ نمایش داده خواهد شد.

هنوز بطور کامل مشخص نیست که این تغییر چه معنایی برای قرارداد  های میان اپل،گوگل و مایکروسافت خواهد داشت.

تحلیلگران تخمین می زنند که گوگل برای اینکه در iOS و Mac جست و جوگر پیشفرض باشد سالانه مبلغی بالغ بر 3 میلیارد دلار پرداخت می کند.گوگل در دادگاهی در سال 2014 از پرداخت 1 میلیارد دلاری به اپل پرده برداشت.

بینگ از سال 2013 و با رونمایی از iOS 7 موتور جست و جوی اصلی دستیار صوتی اپل بوده است.

مایکروسافت به blog post گفته بود:((اطمینان حاصل کردن از اینکه مشتریان هر جا و هر زمانی که نیاز داشته باشند می توانند از قدرت بینگ استفاده کنند یکی از اهداف و نقاط تمرکز ما در چند سال اخیر بوده و ما خوشحالیم که با همکاری با اپل می توانیم آنرا به کاربران سیری ارائه دهیم.))

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*