تكنولوژيموبایل و تبلت

اپل موتور جست و جوی گوگل را جایگزین بینگ مایکروسافت کرد

 

کمپانی اپل روز دو شنبه اعلام کرد که چندین قابلیت جست و جوی دستیار صوتی خود(سیری)را از موتور جست و جوی بینگ مایکروسافت به گوگل تغییر می دهد.

اکنون وقتی از سیری بخواهید که در وب چیزی را جست و جو کند نتایج گوگل را به شما نشان خواهد داد.

از روز دو شنبه جست و جو های سیری با گزینه ای همراه شده اند که به شما نتایج کامل را در گوگل نشان می دهد.

مجله خبری ایشومر اپل-گوگل-بینگ-مایکروسافت-سیری-300x197 اپل موتور جست و جوی گوگل را جایگزین بینگ مایکروسافت کرد تكنولوژي موبایل و تبلت اپل-گوگل-بینگ-مایکروسافت-سیری

سخنگوی شرکت اپل به خبرنگار TechCrunch در این باره گفت:(( با تغییر به گوگل به عنوان جستوجوگر سیری و Spotlight برای iOS و Mac این سرویس ها قادر خواهند بود تجربه وبگردی سازگار با سافاری را ارائه دهند.))

البته این تغییر از جست و جوگر مایکروسافت کلی و کامل نخواهد بود،نتایج جست و جوی تصاویر کماکان توسط بینگ نمایش داده خواهد شد.

هنوز بطور کامل مشخص نیست که این تغییر چه معنایی برای قرارداد  های میان اپل،گوگل و مایکروسافت خواهد داشت.

تحلیلگران تخمین می زنند که گوگل برای اینکه در iOS و Mac جست و جوگر پیشفرض باشد سالانه مبلغی بالغ بر 3 میلیارد دلار پرداخت می کند.گوگل در دادگاهی در سال 2014 از پرداخت 1 میلیارد دلاری به اپل پرده برداشت.

بینگ از سال 2013 و با رونمایی از iOS 7 موتور جست و جوی اصلی دستیار صوتی اپل بوده است.

مایکروسافت به blog post گفته بود:((اطمینان حاصل کردن از اینکه مشتریان هر جا و هر زمانی که نیاز داشته باشند می توانند از قدرت بینگ استفاده کنند یکی از اهداف و نقاط تمرکز ما در چند سال اخیر بوده و ما خوشحالیم که با همکاری با اپل می توانیم آنرا به کاربران سیری ارائه دهیم.))

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا