اپلیکیشن تشخیص معادلات دست نویس ریاضی و حل خودکار آنها با Mathpix


admin آذر 17, 1395 دقیقه مطالعه
اپلیکیشن تشخیص معادلات دست نویس ریاضی و حل خودکار آنها با Mathpix

 

مجله خبری ایشومر 75542378_83270974eabeb اپلیکیشن تشخیص معادلات دست نویس ریاضی و حل خودکار آنها با Mathpix تكنولوژی  معادلات ریاضی دست نویس خودکار حل تشخیص اپلیکیشن Mathpix

Mathpix اپلیکیشنی فوق العاده برای حل خودکار معادلات ریاضی در آیفون با قابلیت تشخیص معادلات دست نویس است.

حل معادلات ریاضی به صورت خودکار همواره یکی از مهم ترین خواسته های کاربران بوده است که خوشبختانه در چند سال اخیر توسط گوشی های هوشمند و اپلیکیشن های خاص امکان پذیر شده است.

تا چندی پیش شیوه ی کار این برنامه ها به این شکل بود که معادله ی ریاضی مورد نظر باید به صورت تایپ شده در مقابل گوشی قرار می گرفت تا اپلیکیشن مورد نظر از آن عکس بگیرد و با اسکن آن به تشخیص معادله و سپس حل آن بپردازد. اما Mathpix این موضوع را به مرحله ی جدیدی وارد کرده است؛ به طوری که از این پس قادر هستید حتی معادلات دست نویس خود را نیز توسط گوشی موبایل محاسبه کنید و راه حل کامل و قدم به قدم حل را نیز در اختیار داشته باشید.

البته بدیهی است که برای این امر باید از خط خوانایی برخوردار باشید تا Mathpix قادر به تشخیص نوشته های شما باشد. به کمک این ویژگی جذاب دیگر محدود به معادله های تایپ شده نخواهید بود و می توانید هر معادله ای را که در ذهن دارید، روی کاغذ بنویسید و سپس توسط Mathpix به حل آن بپردازید.

حل معادلات مورد نظر شما در Mathpix شامل دو مرحله ی تشخیص

دست خط و حل معادله است که مرحله ی اول در گوشی و به صورت آفلاین انجام می شود اما حل معادله نیاز به برقرار بودن ارتباط اینترنتی دارد؛ چرا که معادله ی مورد نظر بعد از تشخیص به سرورهای Mathpix ارسال خواهد شد و می توانید بعد از چند ثانیه جواب نهایی به همراه مراحل قدم به قدم حل آن را دریافت کنید. Mathpix تقریبا از تمام قوانین و مباحث مهم ریاضی همچون لگاریتم، مثلثات، انتگرال، مشتق، معادلات جبری و … پشتیبانی می کند و به کمک آن می توانید تمامی مسائل ریاضی مورد نظرتان را حل و مراحل آن را به صورت قدم به قدم …

Source lin

منبع خبر

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*