انواع ضد تعریق ها و کاربرد آن ها


shohreh بهمن 11, 1399 دقیقه مطالعه
انواع ضد تعریق ها و کاربرد آن ها

پدیده عرق کردن طبیعی است و برای سلامت بدن بسیارمفید است ، عرق کردن نیاز اساسی بدن و امری طبیعی بوده و مکانیسم دفاعی بدن برای رهایی از افزایش دما و خنک کردن خود است.
پس ازعرق کردن به دلیل وجود مواد معدنی که از غدد عرق ترشح می شود ، باکتری های زیادی روی پوست جمع شده که فعالیت آن ها ، تولید بوی بد می کند ، برای از بین بردن بودی بد بدن که نتیجه عرق کردن زیاد است استفاده ازانواع ضد تعریق ها یا دئودورانت ها ( خوشبو کننده ها ) مانند : استیک ضد تعریق ، مام ضد تعریق ، اسپری ضد تعرق ، ژل ضد تعریق و بادی اسپلش ضروری می باشد.

مجله خبری ایشومر اسپری-ضد-تعریق-داو-فروشگاه-اینترنتی-ایشومر انواع ضد تعریق ها و کاربرد آن ها سبک زندگي سلامت و پزشکی  ضد تعریق خرید اسپری ضد تعریق


زمانی که میزان تعریق بدن از حالت طبیعی خارج شود تحمل آن برای فرد دشوار و آزاردهنده خواهد بود ، استفاده از انواع محصولات ضد تعریق موجود در فروشگاه همواره تخفیف ایشومر باعث می شود بوی بد بدن تعدیل و رفع شود.
دئودورانت ها ( خوشبو کننده ها ) مجموعه ای بزرگ هستند که ضد عرق ها زیر مجموعه ای از آن اند و به روش های مختلف تلاش می کنند تا از بوی بد بدن جلوگیری کنند.
ضد تعریق ها به وسیله ترکیبات آلومینیومی خود منافذ عرق را بسته و یا با از بین بردن باکتری های سطح پوست توسط آنتی باکتریال ها ، میکروب ها را از بین برده و مانع از ایجاد بوی بد بدن می شوند.
بعضی از ضد عرق ها از دو ویژگی برخوردار هستند :

هم از میزان عرق کردن می کاهند و هم دانه هایی برای حذف بو دارند ، مانند : انواع ژل ضد تعریق ژیلت.
استیک ، مام ، اسپری ، ژل ، ضد تعریق‌ هایی هستند که استعمال آن‌ها موجب بسته شدن منافذ عروقی می‌شود که اگرچه اختلالی در تنظیم دمای بدن ایجاد نمی‌ کنند و جهت از بین بردن بوی بد عرق ، پوست را ضدعفونی کرده و با از بین بردن باکتری ‌های سطح پوست ، مانع از ایجاد بوی بد در بدن خواهند شد.
افرادی که کمتر عرق می‌کنند وعرق آن‌ها فقط بوی بد تولید می ‌کند بهتر است از دئودورانت مانند بادی اسپلش استفاده نمایند.
با ترکیبات آلومینیوم کلراید و آنتی باکتریال که در اسپری ضد تعریق وجود دارد هم می‌توان از تعریق بیش ‌ازاندازه بدن جلوگیری کرد و هم باکتری‌های موجود در غدد عرق را کاهش داده که درنتیجه آن بدن از بوی نامطبوع عرق، رها خواهد شد.
اسپری ضد تعریق حاوی مواد خوشبوکننده می‌باشند که علاوه بر باکتری زدایی پوست، باعث خوشبو کردن پوست نیز می‌شوند.
به طور معمول از مام ها برای از بین بردن عرق زیر بغل ، بیشتر از سایر نقاط بدن استفاده می‌شود.
مام¬‌ها در دو نوع مایع و صابونی که به آن استیک گفته می شوند موجود می باشند .
مام ضد تعریق محصولات امولسیون‌های روغن در آب می‌ باشند که می‌توانند به‌ خوبی در سطح پوست پخش و در مدت ‌زمان کوتاهی، خشک شوند.

مجله خبری ایشومر استیک-ضد-تعریق-رکسونا انواع ضد تعریق ها و کاربرد آن ها سبک زندگي سلامت و پزشکی  ضد تعریق خرید اسپری ضد تعریق


استیک ضد تعریق – مام صابونی – نوع دیگری از این دسته است که یک‌لایه شبیه صابون بروی پوست ایجاد می‌کند و از این طریق مانع پخش بوی نامطبوع عرق می‌شود ، برای نرم‌تر کردن بافت این فرآورده ، در ترکیبات آن از مواد نرم‌ کننده استفاده می‌شود که موجب پخش شوندگی بهتر این کرم‌ها بروی پوست خواهد شد.
بهتر است از محصولات ضد تعریق بعد از استحمام و زمانی که پوست تمیز است استفاده شود.
استفاده از محصولات خوشبوکننده بروی پوست عرق کرده فایده‌ای نداشته و ممکن است در اثر ترکیب آن‌ها با عرق بدن ، بوی ناخوشایندی ایجاد شود.

خرید ضد تعریق ها در مدل های مختلف : اسپری ، استیک ، مام رول ، ژل و … از فروشگاه همواره تخفیف ایشومر

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*