انقلاب سبز در صنعت آب و فاضلاب نخستین بار در خاور میانه


admin آذر 29, 1395 دقیقه مطالعه
انقلاب سبز در صنعت آب و فاضلاب نخستین بار در خاور میانه
مجله خبری ایشومر 76300202_84343043eafca انقلاب سبز در صنعت آب و فاضلاب نخستین بار در خاور میانه تكنولوژی نوآوری  نیروگاه فضای فاضلاب صنعت شهری سبز تصفیه برق آب

پیشرفته ترین فناوری روز دنیا با عنوان ” انقلاب سبز در صنعت آب و فاضلاب ” در دنیا برای نخستین بار در خاورمیانه و

در سطح نیمه صنعتی در نیروگاه برق شهید منتظری اصفهان افتتاح می شود.با مجله خبری ایشومر همراه باشید.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در خصوص طرح تامین آب مصرفی نیروگاه برق شهید منتظریاصفهان، گفت:

با توجه به توسعه مدیریت مصرف آب و اهمیت بازچرخش آن و با هدف تامین آب بخش صنعت و فضای سبز شهری از طریق بازچرخش آب از فاضلاب های صنعتی و شهری، طرح مذکور در اجرایی می شود.
وی افزود: با پیگیری های و معاونت علمی و فناوری و حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی یکی از پیشرفته ترین فناوری های روز دنیا که از آن به عنوان ” انقلاب سبز در صنعت آب و فاضلاب ” یاد می شود برای اولین بار در خاورمیانه و در سطح نیمه صنعتی برای تامین آب مصرفی نیروگاه برق شهید منتظری اصفهان از فاضلاب شاهین شهر اجرایی شد و نتایج موفقیت آمیزی داشت.
به گفته قانعی، این طرح با عنوان طرح ساخت و راه اندازی واحد پایلوت سیستم تصفیه فاضلاب ( سیستم تصفیه هوازی با لجن گرانولی برای حذف همزمان مواد آلی، نیتروژن و فسفر از فاضلاب های شهری نام دارد و توسط یکی از شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه زیست فناوری انجام شده است.

 

وی تصریح کرد: امیدواریم تجاری سازی این فرآیند نوین تصفیه باعث تحول شایسته در صنعت آب و فاضلاب کشور شود.
دانش فنی پیشرفته ترین سیستم تصفیه فاضلاب در اختیار ایران

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با اشاره به ایجاد دانش فنی پیشرفته ترین

سیستم تصفیه فاضلاب (راکتور با زیست توده گرانولی )، گفت: این طرح با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی در ۳۰۰ متر مکعب و به صورت پایلوت در تصفیه خانه شاهین شهر اصفهان نصب و راه اندازی شد.

 

قانعی بیان کرد:

با انجام طرح پایلوت به ظرفیت ۳۰۰ متر مکعب در روز، هم اکنون دانش فنی پیشرفته ترین سیستم تصفیه فاضلاب که در سال ۲۰۱۲ در هلند تجاری سازی شده و تاکنون احداث این سیستم در انحصار یک شرکت هلندی بود در ایران ایجاد شد و در روزهای آتی با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افتتاح می شود.

 

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*