آگاه سازی مشترکان از ثبت سیم کارت جدید با پیامک


admin آذر 20, 1395 دقیقه مطالعه
آگاه سازی مشترکان از ثبت سیم کارت جدید با پیامک

به گزارش مجله خبری ایشومر :

مجله خبری ایشومر 75712724_83517071debde آگاه سازی مشترکان از ثبت سیم کارت جدید با پیامک تكنولوژی نوآوری  مشترکان سیم کارت سازی جدید ثبت پیامک آگاه

حدود یک ماه پیش در همین صفحه در مطلبی با عنوان ” سامانه جدید پیشکش؛ مشکل را رفع کنید”، به دو نقص بارز در راه اندازی سامانه احراز هویت مشترکان برای ساماندهی به سیم کارت های بی هویت اشاره کردیم.
نخست این که افرادی که سیم کارت به نامشان نیست امکان استعلام از این سامانه را ندارند و در بی اطلاعی محض باقی خواهند ماند و اساسا هیچ گاه از وجود سیم کارت یا سیم کارت هایی به نام خود مطلع نخواهد شد.
دوم این که افرادی که سیم کارت به نام خود دارند باید هر ده روز یک بار از این سامانه استعلام کنند و مطلع شوند که آیا سیم کارتی به نامشان ثبت و خریداری شده است یا خیر؟ بنابراین مردم مدام باید دغدغه ثبت سیم کارت جدید به نام خود را داشته باشند.

خوشبختانه هفته گذشته پیگیری های هفته نامه نتیجه داد و ظاهرا پیشنهاد ما در این خصوص پذیرفته شد، به طوری که معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: درصورت فعال شدن هر سیم کارت جدید به نام مشترکان تلفن همراه، پیامک اطلاع رسانی با عنوان cra.ir به تمامی سیم کارت های فعال آن مشترک ارسال می شود .

در همان یادداشت اشاره و پیشنهاد شد که به جای این که میلیون ها کاربری که سیم کارت دارند، هر ۱۰ روز یک بار مجبور باشند به سامانه سر بزنند یا پیامک بفرستند، بهتر است این روش معکوس شده و هر زمان سیم کارتی با اسناد هویتی آنها خریداری می شود، اپراتورها پیامکی برای صاحب اصلی سیم کارت بزنند و مردم را از خرید سیم کارت به نام آنها آگاه کنند؛ یعنی به جای این که مردم پیامک بزنند، رگولاتوری شرایطی فراهم کند که پیامک خرید برای مردم ارسال شود.

 

Source link

 

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*