TrueNorth جایگزین مغز انسان می شود؟


admin آذر 20, 1395 دقیقه مطالعه
TrueNorth جایگزین مغز انسان می شود؟

به گزارش مجله خبری ایشومر :

مجله خبری ایشومر 75702453_83501442debbb TrueNorth جایگزین مغز انسان می شود؟ تكنولوژی نوآوری  می شود مغز انسان TrueNorth جایگزین

امروزه رویکرد شرکت های بزرگ دنیای فناوری به ویژه آن هایی که در زمینه طراحی تراشه های کامپیوتری یا فناوری های نوین پیشتاز هستند،به آرامی در حال تغییر است.

 

شرکت های فعال در حوزه تولید تراشه های دسکتاپ و همراه، در نظر دارند به تدریج خط مونتاژ تراشه های خود را به تراشه های هوشمند متمایل سازند. این تغییر رویکرد به وضوح نشان می دهد دنیای دیجیتالی پیرامون ما در حال ورود به عصر جدیدی است که دیگر جایی برای تراشه های غیرهوشمند وجود نخواهد داشت و آن ها کم کم اریکه قدرت را به تراشه های هوشمندی خواهند سپرد که به قابلیت

آی بی ام بر مبنای همان سیاست اولیه خود، قصد دارد در حوزه طراحی تراشه های هوشمند و پیشرفته پیشتاز باشد. گزارش هایی که این شرکت به تازگی منتشر کرده است، نشان می دهد که تراشه فوق سریع و خودیادگیر آی بی ام موسوم به TrueNorth، دنیای فناوری را دستخوش تغییرات اساسی خواهد کرد.

معیارهایی که آی بی ام برای این تراشه ارائه کرده است، نشان می دهد که قابلیت یادگیری عمیق موجود در TrueNorth که الگویی شبیه به مغز انسان دارد، می تواند بسیار سریع تر، قدرتمندتر و کارآمدتر از هر پردازنده مرکزی و گرافیکی که امروزه در سراسر جهان استفاده می شود، اطلاعات را پردازش کند.
طراحی سامانه ای کامپیوتری که بتواند همانند انسان ها کارهای خود را هوشمندانه انجام دهد و بر اساس مستنداتی که در اختیار دارد، تصمیماتی مشابه با انسان ها بگیرد، یکی از اهداف مهم و بلندمدت آی بی ام است. به نظر می رسد در حال حاضر آی بی ام در این زمینه به پیشرفت های مهمی دست پیدا کرده است.

این شرکت در توصیف محصول جدید خود گفته است: «تراشه TrueNorth با اتکا بر یادگیری عمیق، می تواند تصمیمات خود را بر مبنای احتمالات و نتایجی که از موارد مختلف به دست می آورد، اتخاذ کند.
تراشه کامپیوتری آی بی ام موسوم به TrueNorth به گونه ای طراحی شده است که همانند مغز انسان می تواند فرایند پردازش اطلاعات را مدیریت کند. بر همین اساس، این شرکت در حال انجام آزمایش ها و تعیین معیارهایی برای TrueNorth است تا نشان دهد که این تراشه در مقایسه با تراشه هایی که این روزها در کامپیوترها استفاده می شوند، تا چه اندازه سریع تر و پر قدرت تر است. به گفته آی بی ام، نتایج به دست آمده از این تراشه در نوع خود جالب توجه است.

 

Source link

 

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*