آیفون X و آیفون 10 با قیمت حدود 8 تا 10 میلیون تومان در ایران


mehrdad شهریور 29, 1396 دقیقه مطالعه
آیفون X و آیفون 10 با قیمت حدود 8 تا 10 میلیون تومان در ایران

حکایت تلخ خرید آیفون در روزها و هفته‌های اولِ پس از ورود به ایران همچنان ادامه دارد اما امسال در اقدامی نو، برخی از فروشگاه‌های اینترنتی دست به پیش فروش محصولات اپل با قیمتی بیش از دو برابر مبلغ واقعی زده‌اند و به نظر می‌رسد که مشتریانی که حاضر باشند عنوان اولین خریداران ایرانی آیفون X با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایتی را به خود اختصاص دهند، باید هزینه‌ای بالاتر از ۱۰ میلیون تومان برای این موبایل پرداخت کنند.

اپل امسال در کنار نمونه‌های عادی آیفون، یک نمونه ویژه به نام آیفون 10 را نیز توسعه داده و از آن به عنوان نماد پیشرفت این تلفن همراه در یک دهه یاد می‌کند؛ آیفون 10 در واقع موبایلی است که اپل فعلاً به صورت محدود، برای تولد ده سالگی این اسمارت فون با تاخیری بیش از یک ماه روانه بازار خواهد کرد و همین موضوع باعث شده تا شاهد شروع یک رکوردشکنی توسط واسطه‌گران ایرانی در زمینه قیمت آیفون در روزهای اول عرضه باشیم.

 

مجله خبری ایشومر اپل-با-قیمت-حدود-8-تا-10-میلیون-تومان-در-ایران-300x169 آیفون X و آیفون 10 با قیمت حدود 8 تا 10 میلیون تومان در ایران تكنولوژی موبایل و تبلت  اپل آیفون X آیفون 10

با مجله خبری ایشومر همراه باشید :

باید توجه کرد که آیفون 10 با برچسب قیمت ۹۹۹ دلاری اش (برای نمونه ۶۴ گیگابایتی) حتی در کشورهای توسعه یافته نیز موبایلی بسیار گران به حساب می‌آید و با نگاهی به نظرات کاربران همین کشورها در فضای اینترنت، به سادگی می‌توان دید که عده زیادی صرفاً به دلیل قیمت آن، تصمیم دارند به سراغ آیفون 8 یا 8 پلاس بروند. اما همین خاص بودن و تولید اولیه محدود، سبب شده تا چند فروشگاه اینترنتی ایرانی پیش فروش موبایلی را آغاز کنند که عرضه‌اش از ۴۵ روز دیگر دیگر در آمریکا آغاز می‌شود و نیمی از مبلغ آن را نیز در ابتدای کار طلب نمایند. قیمت دقیق به این شرح است:

آیفون X ظرفیت 256GB برابر با : 10,850,000 تومان
آیفون X ظرفیت 64GB برابر با : 8,350,000 تومان

جدا از اینکه آیا چنین فروشگاه‌هایی می‌توانند با توجه به محبوبیت آیفون 10 و تولید محدود آن در ابتدای کار، در تاریخی که مشخص کرده‌اند موبایل را به دست کاربر برسانند یا خیر، با یک محاسبه ساده می‌توان دریافت که قیمت نمونه ۲۵۶ گیگابایتی از آیفون ۱۰ حدود ۲۷۰۰ دلار محاسبه شده است. از طرفی به جز چند فروشگاه‌ اینترنتی، چندین پیشنهاد پیش فروش آیفون X در برخی سایت‌های نیازمندی هم به چشم می‌خورد که در آنها نیز می‌توان رقم ۱۰ میلیون تومان را مشاهده کرد.

البته اتفاقی که هر سال در ابتدای عرضه یک آیفون جدید در ایران رخ می‌دهد، صرفاً مختص کشور ما نیست و بازار سیاه موبایل اپل در بسیاری از کشورهایی که این شرکت حضوری رسمی ندارد دیده می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود تا کاربران مشتاق به خرید آیفون های جدید، ملزم باشند تا بهایی بالاتر از رقم واقعی را برای خرید موبایل‌های اپل هزینه کنند.

همه این‌ها در حالیست که اپل اخیراً اپلیکیشن استارتاپ‌های ایرانی را از فروشگاه نرم‌افزاری خود حذف کرده و از شواهد به نظر می‌رسد که تمایل چندانی برای سرویس‌دهی به کاربران ایرانی ندارد. در زمان حذف اپلیکیشن‌ها، بیش از نیمی از کاربرانی که در یک نظرسنجی توییتری شرکت کرده بودند، عنوان نمودند که دیگر تمایلی به خرید موبایل‌های بعدی اپل ندارند.

مشخص نیست که واردکنندگان رسمی آیفون، چه زمان و با چه قیمتی می‌توانند موبایل‌های جدید اپل را از طریق درگاه‌های خود وارد کشور کنند اما آیفون X موبایلی است که حتی در صورت حذف تمام واسطه‌ها و هزینه‌های ورود به کشور، برای مشتریان ایرانی هزینه‌ای تقریباً معادل ۴ میلیون تومان در برخواهد داشت. با توجه به کاهش کاربرد آیفون در ایران به واسطه حذف اپ‌های ایرانی و قیمت بالای آن در مقایسه با پرچمداران دیگر، آیا علاقه‌ای به پیشرفته‌ترین آیفونی که تا کنون اپل توسعه داده است خواهید داشت؟

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*