تكنولوژينوآوری

هزینه ۴۲۷ میلیون دلاری حلقه اصلی اپل پارک

بنابر گزارش تازه ای که به بررسی جوازهای ساخت مقر جدید اپل می پردازد، حلقه اصلی اپل پارک به تنهایی هزینه ای معادل ۴۲۷٫۵ میلیون دلار داشته است.

پس از بنای اصلی، دومین بنایی که بیشترین هزینه را روی دست اهالی کوپرتینو گذاشته، تئاتر استیو جابز است که بالغ بر ۱۷۹٫۴ میلیون دلار قیمت گذاری شده است.
گفته می شود در این گزارش، کمینه هزینه ها در نظر گرفته شده؛ زیرا هزینه تخریب، اسکلت موقت و بهبود زیرساخت های عمومی در نظر گرفته نشده است.

با مجله خبری ایشومر همراه باشید:
مجله خبری ایشومر هزینه-427-میلیون-دلاری-ساخت-اپل-پارک-300x169 هزینه 427 میلیون دلاری حلقه اصلی اپل پارک تكنولوژي نوآوری  اپل پارک اپل

دو پارکینگ موجود در اپل پارک که درست مانند حلقه اصلی به پنل های خورشیدی مجهز شده اند- ۱۱۳٫۷ میلیون دلار هزینه برداشته اند و این رقم برای دفتری در ساختمان که در تقاطع خیابان ۲۸۰ ام و North Tantau واقع شده به ۱۱۵٫۴ میلیون دلار می رسد.

کمپانی مورد اشاره همچین دست به هزینه هایی زده که به صورت معمول، آنقدرها هزینه بر تلقی نمی شوند.

باغ مرکزی این مقر که ژنراتورهای بک آپ، مخازن آب و ایستگاهی فرعی را شامل می شود ۳۵٫۶ میلیون دلار ارزش گذاری می شود و برای ساخت مرکز دیگری که به فعالیت های ورزشی کارمندان اختصاص دارد، ۱۶٫۷ میلیون دلار در نظر گرفته شده.

همانطور که پیشتر هم اعلام شده است، برای ساخت این مجموعه نزدیک به ۵ میلیارد دلار هزینه شده و از این جهت، یکی از گران قیمت ترین پروژه های کره خاکی به حساب می آید.
اپل پارک یکی از آخرین پروژه های اپل بود که استیو جابز نظراتی درباره اش داشت و روی ساخت آن به شکل حلقه ای با بدنه ای شیشه اصرار ورزید.

همین طراحی نامتعارف، سبب شد ساخت اپل پارک مدت زیادی به طول بینجامد و اگرچه کارمندان اپل از ماه آوریل به این مقر تازه منتقل شده اند، اما روند ساخت و ساز کماکان ادامه دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن