سبک زندگيهنر و معماری

نورپردازی منزل و نکات کلیدی آن

با مجله خبری ایشومر در هنر و معماری همراه باشید:

طراحی نورپردازی یکی از هنرهای زیر مجموعه معماری میباشد که با اصولی ساده جلوه خاصی به محیط های پیرامون ما از نظر بصری ایجاد میکند که در بخشی از هنر مینیمالستی طراحی داخلی نقش مکمل و غنی کننده را بازی میکند که این امر یکی از نکات کلیدی در ایجاد یک محیط عالی و باورنکردنی است .

مجله خبری ایشومر شما را به ادامه این راهکار دعوت می کند.

۱- در خانه هایی با سبک سنتی و کلاسیک ،نورپردازی بھتر است از لوستر استفاده کنید. اگر فضای پذﯾرایی و اتاق نشیمن کوچک است، بھتر است که از لوسترھای کوچک استفاده کنید و بالعکس در فضاھای بزرگ از لوسترھای بزرگ.

به طور معمول، لوسترھایی که برای سبک ھای کلاسیک و سنتی طراحی می شوند، از برنج ﯾا برنز ساخته  شده اند. می توانید از انواع لوسترھای به رنگ سرب ھم استفاده کنید، چرا که این رنگ  با این سبک ھماھنگی دارد و می توان گفت که تاکیدی دوچندان بر این سبک دارد .اغلب در این سبک از نورپردازی لامپ ھای لوستر نمایان نمی شود و در بیشتر مواقع دارای حباب ھایی که روی لامپ ھا قرار می گیرند، ھستند

۲- اگر خانه ای به سبک ویکتورین دارﯾد (مبلمان اواسط قرن نوزدھم تا اواخر قرن بیستم) که تحت تاثیر سه عامل احیای سبک ھای گذشته، واکنش به عصر ماشینی و نوآوری در مواد و مصالح و فنون شکل گرفته است، بھتر است لوستری را انتخاب کنید که دارای شیشه ھای منشور و یا کریستال باشد.

اغلب لوسترھایی که برای سبک ویکتورین طراحی می شوند، پایه و حباب ھایی دارند که به نقوش گل آراسته ھستند. از دیگر گزینه ھایی که می توانید برای این سبک از خانه ھا انتخاب کنید، لوسترھایی است که جنس بلور دارند.

مجله خبری ایشومر home-lighting-eshomer نورپردازی منزل و نکات کلیدی آن سبک زندگي هنر و معماری  ویکتورین نورپردازی نکات مینیمالیست مینیمال مدرن مجله لوستر کلیدی کلاسیک کریستالی طراحی سنتی چراغ ایشومر
نورپردازی منزل و نکات کلیدی آن

۳- درسبک مینیمالیستی (حداقل گرایی) از اﯾده ھای ساده کمک بگیرید. نورپردازی ھای ساده و بی پیرایه برای خانه ھای کوچک و ساده می تواند از بھترین گزﯾنه ھای انتخابی شما باشد. استفاده از منابع نورانی در تورفتگی ھای سقف و یا فضای مابین سقف کاذب با دیوار و نیز استفاده از چراغ ھای متعدد و کوچک بر دیوار یا سقف در طول یک مسیر، بسیار مفید و مناسب است. در فضاھای مینیمالیستی و یا بسیار ساده، استفاده از چراغ  ھای خیلی ساده از جنس سرامیک یا چوب توصیه می شود.

 

۴- در سبک مدرن ، به طور شخصی از چراغ ھای دست ساز استفاده کنید. بھتر است این چراغ ھا کاربردی باشند تا تزئینی. استفاده از چراغ ھای توکار برای سقف بسیار مناسب است. انواع چراغ ھای ریلی که بین سقف کاذب و دیوار تعبیه می شوند برای این سبک از خانه ھا توصیه می شود. بھتر است برای لامپ ھای ھالوژنی که در دیوار و سقف تعبیه می شوند، کلید دیمر بگذارﯾد تا نور ھالوژن ھا قابل تنظیم باشد.

 

مجله خبری ایشومر نورپردازی-منزل-و-نکات-کلیدی-آن نورپردازی منزل و نکات کلیدی آن سبک زندگي هنر و معماری  ویکتورین نورپردازی نکات مینیمالیست مینیمال مدرن مجله لوستر کلیدی کلاسیک کریستالی طراحی سنتی چراغ ایشومر
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن